Aeroklub Havlíčkův Brod je občanské sdružení sdružující aktivní i pasivní příznivce létání a parašutismu. V několika odbornostech se zde 'vyžívají' plachtaři, motoráři, parašutisté a ostatní příznivci jak létající – 'ultralajťáci', tak nelétající – přesnější by bylo nevlastnící pilotní licenci, protože do vzduchu se stejně dostanou s piloty podle své chuti jako pasažéři .

Sídlíme ve vlastním areálu 2,5 km jihozápadně od středu města. Nejvhodnější příjezd nebo příchod je po výpadovce na Krásnou Horu a Lipnici nad Sázavou z Horního Papšíkova.

Aeroklub Havlíčkův Brod je od roku 1990 samostatným právním subjektem a je registrován Ministerstvem vnitra České republiky.

Aeroklub Havlíčkův Brod je zakládajícím a od té doby - tj. 16.6.1990, řádným členem Aeroklubu České republiky ( AeČR, původní název - Aeroklub Čech a Moravy ). Aeroklub České republiky byl 14.10.1993 přijat za člena Mezinárodní letecké federace ( FAI - Fédération Aéronautique Internationale ), kde zastupuje i ostatní organizace z České republiky, zabývající se aktivitami ve FAI sdruženými, které o to požádají.

 

Poslední aktualizace stránky : 19.10.2000 19:23

© 2000 Petr Král